وبلاگ

لباس آتش نشانی چیست؟

لباس آتش نشانی چیست

بسیاری از ما میدانیم لباس آتش نشانی چیست. این همان لباسی است که در ذهن اکثر افراد به عنوان لباس آتش نشانی شناخته می شود. لباس مبارزه با حریق چند تکه است و شامل، شلوار و اورکت می شود. ست کامل لباس آتش نشانی شامل جلیقه و بلوز مخصوص هم در زیر این لباس پوشیده می‌شود. شلوار و اورکت معمولا از سه لایه یا بیشتر تشکیل می شوند. جنس نومکس و دیگر گراماژ‌ها ساخته می‌شود که تا حد زیادی در مقابل حرارت و شعله مقاوم هستند. همچنین لایه‌های داخلی این لباس از جنس گورتکس می باشد. این جنس باعث می‌شود با جریان دادن هوا در این لباس، تعریق آتش نشان‌ها به حداقل برسد. این لباس‌ها باید دارای استاندارد‌های جهانی مخصوص آتش نشانی باشند که لباس آتش نشانی چیست هم همین طور است. بدیهی است آتشنشانان در زمان استفاده از این لباس‌ها مستقیما با حرارت و شعله سر و کار دارد.

لباس آتش نشانی

لباس آتش نشانی چیست از پنج قسمت تشکیل شده که امنیت بالایی را برای آنها فراهم می آورد. برای پوشش سر ، کلاه خود، برای بالاتنه اورکت، برای پایین تنه شلوار، برای دستها دستکش ساق بلند و برای حفظ امنیت بیشتر برای پا از پوشه کامل پا، در این لباس استفاده شده است. برای بخش بیرونی لباس آتش نشانی، از آلومینیوم فایرتکس و فایبر‌گلاس نسوز استفاده شده. جنس خارجی لباس تا حد زیادی حرارت و گرما ساتع شده از حرق را بازتاب می دهد. برای بخش داخلی لباس ها نیز از جنس الیاف ضد گرما بهره گرفته شده.

آتش نشانی چیست

لباس سرهمی آتش نشانی:

لباس آتش نشانی معمولی در سه سایز کوچک ، متوسط و بزرگ ارائه می شود.لباس فرم آتشانی تهران در بخش عملیات در تماس با آتش ،  لباس برخورد با آتش لباس عملیاتی وارد شدن و رد شدن از آتش این نوع از پوشش نیز مثل نمونه قبلی از الیاف نسوز و فایبر گلاس و آلومینیوم ساخته شده است. این لباس برای رد شدن از حریق طراحی و ساخته شده است و مثل لباس آتش نشانی قبلی امکان اجرای عملیات در زمان تماس با آتش را ندارد. این نوع پوشش به صورت سرهمی ( overall ( تولید شده است. این لباس برای حفاظت از سر و گردن و دستها دارای دستکش و کلاه خود است.از این لباس ( لباسهای سرهمی – اورال ) برای ورود به مکان  هایی که دارای رطوبت و الکتریسیته هستند استفاده می شوند.لباس آتش نشانی سرهمی با چکمه و دستکش مختص عملیات عبور از آتش ارائه می شود.

لباس آتش نشانی

جنس لباس فرم آتش نشانی تهران به نحوی طراحی و تولید شده تا آتش نشانها را در برابر خطرات موجو در عملیات به مدت هشت ساعت محافظت نماید.جنس بخش بیرونی لباسهای Flash لباس ضد گاز و ضد اسید AlphaTec Flash از جنس کلوروپرن/نومکس ساخته می شود. و در بخش داخلی هم از ورقه ورقه های کلوروپرن یا پلیمر استفاده میشود.اهمیت استحکام و مقاومت این لباسها به نحوی است که ، آنها با نوع دوخت بخیه ای تولید می شوند. همه ی دوخت های درون و بیرون لباس ها به شکل پلمپ شده می باشند.تا از ورود موارد  شیمیایی جلوگیری شود.

عملیات حریق چیست؟

ویژگی های لباس آتش نشانی چیست؟

لباس فرم آتش نشانی تهران که مناسب شرایط مواجهه با مواد شیمیایی می باشد؛ چه ویژگی هایی دارد؟ در پاسخ باید گفت تمامی دوخت های داخلی و خارجی، در این لباس ها مهر و موم شده. با این ویژگی ها می توان گفت که این لباس ها محافظت شده هستند. این اقدامات صورت گرفته تا در جلوگیری از مواد شیمیایی خطرناک مشکلی ایجاد نکنند. همچنین لایه محافظت کننده از دوخت ها نیز مثل مواد تولید کننده لباس توانایی محافظت شیمیایی یکسانی دارد. پوشش ضد اسید، نقاب و ماسک نقاب نیز در برابر اسید مقام هستند. این مقاومت با به کار بردن  PVC در این محصولات امکان پذیر شده است. همچنین این لباس ها علاوه بر مواد شیمیایی در برابر وارد شدن ضربات نیز مقاوم سازی شده است. همان طور که قبلا هم اشاره شد لباس فرم آتش نشانی تهران در دو نوع با محدوده دید عریض تولید می‌شود.

محصول مرتبط: دستکش آتش نشانی هولیک چنل

مردان حریق

زیپ لباس آتش نشانی:

از ویژگی های زیب در لباس فرم آتش نشانی تهران گفتیم. اما وقتی این زیپ از بالا تا پایین کاملا بسته می شود تهویه داخل لباس به چه صورتی است. البته ذکر این نکته نیز مهم است که این زیپ دارای یک زبانه محافظ است. اما در مورد تهویه لباس باید بگوییم سیستم هوارسانی ویژه ای در این لباس ها استفاده می شود. سیستم هوا رسانی و تهویه سیستم هوارسانی و تهویه لباس هر سه برای ایجاد یک ویژگی تدارک دیده شده اند. این مجوعه عا  سبب می‌شود تا سطح پایدار و با دوامی از فشار در داخل ایجاد شود. که کته ای بسیار مهم و حائض اهمیت می باشد. شیر تنظیم این تجهیزات دارای 3 نرخ تهویه 2، 30 و 100 لیتر در دقیقه می باشد.  این ویژگی به اضافه موقعیت صفر/خاموش باعث ایجاد آسایش در آتش نشان ها می شود. لباس آتش نشانی چیست ویژگی های دیگری نیز دارد.

ویژگی دیگری که به آن اشاره  کردیم امکان ورود هوا در این لباس ها است. این مجموعه تهویه دارای یک گزینه نیز در مدل های عبور هوا، برای عملکرد با تامین هوای خارجی موجود است. لباس فرم آتش نشانی تهران در  نمونه های کپسوله دار نیز وجود دارد. لباس های کپسوله دار دارای دو دریچه فشار بیش تر در پشت خود هستند. این دریچه ها برای کنترل این کپسول ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما یکی از اجزای مهم لباس آتش نشانی چیست؟ کفش است. کفش ها اهمیت بسیاری دارند که در ادامه به بیان ویژگی های آن می پردازیم.

آتش نشان ها

سایر تجهیزات:

کفش لباس فرم آتش نشانی تهران در مدل ضد گاز دارای ویژگی های خاصی است. نیم بوت های به کار رفته در این لباس آتش نشانی ضد گاز و اسید با لاستیک های نیتریل تولید شده ‌اند. از این رو به عنوان کفش های آتش نشانی نیز مورد قبول آتش نشانی است. راحتی استفاده از این کفش ها بسیار اهمیت دارد. از این رو این کفش ها دارای طراحی ارگونومیک هستند تا این راحتی در استفاده امکان پذیر شود. این کفش ها دارای حلقه هایی در بخش بالایی خود هستند که موجب راحتی در پوشیدن و تعویض آن ها می‌شود. البته کاربرد این لباس ها به آتش نشانی ختم نمی شود. این پوشش های محافظ ضد اسید برای استفاده در صنایع غذایی نیز قابل استفاده می باشد. همچنین در صنایع علوم زیستی و آزمایشگاهی استفاده می شود. در صنایع شیمیایی، در محیط های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

محصول پیشنهادی: صداگیر

محصولات عملیات حریق

همچنین استفاده از این لباس ها در عملیات های نظامی امداد و فوریت های پزشکی نیز مرسوم و متداول می باشد. لباس فرم آتش نشانی تهران برای حفظ ایمنی و امنیت پرسنل خود در برابر آتش و عوامل محیطی استفاده می شود. این عوامل ممکن است در محل حادثه که ممکن است به فرد صدمه بزنند. از این رو آتش نشان ها در طول عملیات ها پوشش های مقاوم استفاده می‌کند. این کار سبب می‌شود تا در هنگام عملیات های نجات، بتواند به راحتی به کار خود برسند. لباس فرم آتش نشانی تهران از جمله همین پوشش های ایمنی می‌باشد.

محصول پیشنهادی: دستکش ایمنی

مبارزه با حریق

خرید این محصول:

شاید بسیاری از شما به دنبال این باشید که بهترین فروشگاه فروش انواع لباس آتش نشانی چیست؟ ما در فروشگاه تدبیر پاسارگاد نوآور بهترین لوازم و امکانات را در زمینه انواع تجهیزات آتش نشانی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. شما عزیزان میتوانید برای خرید این محصول از طریق لینک زیر اقدام کنید.

مشاهده محصول: لباس آتش نشانی

بهترین لباس


شماره تماس ها:

تلفن ۱: ۶۶۷۶۵۹۲۴-۰۲۱
تلفن ۲: ۶۶۷۶۵۷۰۷-۰۲۱

اینستاگرام: tadbirpasaegad.n.co@Kelaver

به این صفحه امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.