دسته قلاویز

دسته قلاویز به عنوان یکی از مهم‌ترین لوازم تراشکاری شناخته می‌شود. از این محصول در کنار قلاویز و در طول پروسه قلاویزکاری استفاده می‌شود. دسته قلاویز دارای یک حلقه دایره‌ای و یا مستطیل شکل است که روی آن سوراخ‌هایی تعبیه شده است. این طراحی به گونه‌ای است که قلاویز روی آن قرار بگیرد. دسته قلاویزها از مواد اولیه مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. مهمترین هدف در طول پروسه تولید دسته قلاویز، این است که محصول تولیدی بتواند فشار، حرارت و نیروهای مکانیکی را تحمل کند. باید در هنگام خرید دسته قلاویز بدانید که مهمترین وظیفه آن، ایجاد اتصالی محکم و بدون نقص بین دسته و خود قلاویز است. قلاویز به کمک پیچ و مهره‌هایی که روی دسته وجود دارند، روی آن نصب می‌شود.
می‌توان گفت که دسته مکمل قلاویز است. از دسته قلاویز در کنار قلاویز و در طول فرایندهای تراشکاری در صنایع مختلف استفاده می‌شود. استفاده از قلاویز بدون دسته قلاویز ممکن نیست. چرا که کاربران بایستی همواره قلاویز را روی دسته‌ای متصل کنند تا بتوانند از آن در طول فرایند قلاویزکاری استفاده کنند. این محصول به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند به صورت استاندارد به انتقال قدرت در هنگام قلاویزکاری بپردازند.

انواع و ابعاد فنی

دسته قلاویز در سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود. سایزهای دسته قلاویز از ۰ شروع می‌شود و تا ۷ ادامه دارد. شما بایستی برای انتخاب دسته قلاویز مناسب، با سایزها و نمونه‌های مختلف آن در بازار آشنایی کافی را پیدا کنید. از دسته در کنار قلاویز دستی استفاده می‌شود. از آنجایی که قلاویزهای دستی دارای انواع مختلفی هستند، بایستی بررسی کنید که محصول مورد نظر شما با قلاویز دستی نیز همخوانی داشته باشد.
نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این محصول، یکی از تجهیزات پرکاربرد بین لوازم تراشکاری است. بنابراین مهم است که نمونه استاندارد و مناسب آن برای فرایندهای تراشکاری خریداری شود. مجموعه تهویه پاسارگاد نوآور یک مجموعه معتبر و با تجربه برای فروش انواع لوازم تراشکاری به صورت حضوری و آنلاین است. ما امروز قصد داریم شما را با دسته قلاویز و کاربردهای آن آشنا کنیم. تا بتوانید مناسب‌ترین نمونه این محصول را از بهترین فروشندگان لوازم تراشکاری خریداری کنید. بنابراین اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد خریداری دسته را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

دسته قلاویز

دسته قلاویز چیست؟

دسته قلاویز به عنوان یک قطعه مهم در صنایع تراشکاری شناخته می‌شود. قلاویز دستی محصولی است که برای محکم نگه داشتن و کنترل صحیح قلاویز دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به عنوان آچار قلاویز نیز شناخته می‌شود و برای چرخاندن قلاویز درون سوراخ‌ها کاربرد دارد. در طول فرایند قلاویزکاری به صورت دستی، از دسته قلاویز برای ایجاد اتصالی محکم و تسهیل فرایند قلاویزکاری استفاده می‌شود. دسته قلاویز در تراشکاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که وظیفه استحکام و پایداری اتصالات همچون قلاویز را در طول فرایندهای تراشکاری دارا است. این محصول به شما کمک می‌کند تا بتوانید به صورت صحیح به انتقال نیرو بپردازید و چرخش را به صورت استاندارد و اصولی انجام دهید. بنابراین می‌توانید بهبود کیفیت تراشکاری و بالا رفتن دقت را در طول عملیات‌های قلاویزکاری تجربه کنید.

دسته قلاویز در اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اندازه‌های مختلف این محصول همواره بر اساس استانداردهای دنیا تولید می‌شوند. هر کدام از اندازه‌های مختلف دسته مناسب به کارگیری و استفاده از نوعی از قلاویز با قطرهای مختلف است. هر کدام از قلاویزها توانایی تحمل مقدار مشخص شده‌ای از فشار را دارا هستند. بنابراین باید در هنگام خرید به میزان فشاری که دسته مورد نظر شما، می‌تواند تحمل کند توجه کنید. مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور اقدام به فروش نمونه‌های با کیفیت دسته قلاویز کرده است. شما عزیزان می‌توانید اطلاعات تخصصی و فنی را در زمینه دسته، از مشاورین و پشتیبانان فروش مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور کسب کنید. اطلاعاتی که شما برای خرید دسته قلاویز مناسب نیاز دارید، شامل اندازه، فشار کاری، جنس و استانداردها می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و مشخصات فنی دسته، با یکی از شماره‌های مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور تماس حاصل کنید.

تماس با ما

تلفن ۱: ۶۶۷۶۵۹۲۴-۰۲۱ | تلفن ۲: ۶۶۷۶۵۷۰۷-۰۲۱

دسته قلاویز در تراشکاری

دسته قلاویز در تراشکاری

قلاویز در طول فرایند قلاویزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قلاویزکاری فرایندی است که در طول آن، کاربران اقدام به تراشیدن و یا ایجاد سوراخ در مواد مختلف می‌کنند. تا بتوانند قالب و یا قطعه مورد نظر خود را تولید کنند. قلاویزکاری به دو شکل دستی و یا ماشینی صورت می‌پذیرد. در طول فرایند قلاویزکاری به صورت ماشینی، بیشتر مراحل به صورت خودکار توسط قلاویز ماشینی طی می‌شوند. اما در طول فرایند قلاویزکاری دستی، شما نیاز به استفاده از دسته قلاویز دارید. تا بتوانید فرایند ایجاد سوراخ و یا تراشیدن قطعه مورد نظر خود را به نحو احسن به پایان برسانید.
استفاده از این محصول به صورت اصولی می‌تواند باعث بالا رفتن عمر مفید قلاویز شود. چرا که شما بایستی در هنگام کار با دسته، فشار استانداردی را به قلاویز و دسته وارد کنید. ایجاد فشار استاندارد و وارد کردن نیروی مناسب قطعات باعث می‌شود تا محصول برای مدت زمان طولانی‌تری برای شما کاربرد داشته باشد.

قلاویز در کنار دسته قلاویز

پس قلاویز همواره در کنار دسته در طول فرایند قلاویزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طول فرایند تراشکاری، بایستی نیرو و فشار استانداردی به ابزار وارد شود. در صورت عدم وارد شدن نیرو به صورت استاندارد و مناسب به ابزار قلاویز، ممکن است این محصول دچار شکستگی و یا آسیب شود. استفاده از دسته قلاویز در کنار قلاویز می‌تواند باعث کنترل نیرو و حفظ قلاویز به صورت استاندارد در طول فرایند تراشکاری شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قلاویز را به صورت صحیح روی دسته محکم کنید. عدم محکم شدن قلاویز روی دسته، می‌تواند باعث شکستگی و یا عدم کسب نتیجه مطلوب در طول فرایند قلاویزکاری شود.

در این مطلب به معرفی دسته قلاویز پرداختیم که در کنار قلاویز مورد استفاده قرار می‌گیرد. قلاویزها دارای دو نوع دستی و ماشینی هستند. هر کدام از انواع قلاویز در موقعیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد خاص خودش را دارد. از این محصول در فرایند قلاویزکاری و برای ایجاد سوراخ و یا تراشیدن مواد استفاده می‌شود. مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور به عنوان یک تامین کننده معتبر انواع قلاویز شناخته می‌شود. بنابراین شما می‌توانید قلاویز دستی و ماشینی را از مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور خریداری کنید. برای این امر می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع قلاویز و خرید آن، روی دکمه زیر کلیک کنید. تا به صفحه قلاویز در سایت رسمی مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور ارجاع داده شوید.

ثبت سفارش

کاربردهای دسته قلاویز

دسته قلاویز یک محصول پرکاربرد بین انواع لوازم تراشکاری است. چرا که قابلیت‌های زیادی را به کاربران ارائه می‌دهد. افراد می‌توانند از دسته قلاویز در موقعیت‌های مختلفی استفاده کنند. این محصول نقش بسیار مهمی را در استحکام و پایداری قلاویز ایفا می‌کند‌. باعث انتقال نیرو و چرخش به صورت صحیح و منظم می‌شود. بنابراین استفاده از آن بسیار اهمیت دارد و می‌تواند باعث بالا رفتن راندمان کاری شود. در ادامه به صورت جزئی‌تر به معرفی کاربرد‌های قلاویز دستی در تراشکاری می‌پردازیم.

  1. اتصال قلاویز تراشکاری: در تراشکاری از قلاویز تراشکاری برای ایجاد سوراخ و یا تراشیدن قطعات استفاده می‌شود. در طول مراحل استفاده از قلاویز، بایستی از دسته قلاویز استفاده شود. تا انتقال نیرو به صورت اصولی صورت بگیرد و ابزار بتوانند در مواد به راحتی حرکت کنند. این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر در صورتی که شما قلاویز را به صورت صحیح روی آن نصب کنید، ایمنی در طول فرایند تراشکاری بالاتر می‌رود.
  2. اتصال و تعویض آسان قطعات: اتصال بهینه با استحکام بالا در طول تراشکاری بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید با استفاده از دسته قلاویز، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین انرژی، بهترین نتیجه را از پروسه قلاویز کاری بگیرید. دسته قلاویز این امکان را به کاربران ارائه می‌دهد که بتوانند ابزار قلاویز را به یک پایه محکم متصل کنند تا با دقت بیشتری به تراشکاری بپردازند. اتصال صحیح قلاویز به دسته از وارد شدن آسیب به مواد و ابزارآلات جلوگیری می‌کند.
  3. افزایش بهره‌ وری: استفاده از این محصول می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید با مقدار نیروی کمتری، نتیجه مطلوب خود را دریافت کنید. بنابراین استفاده از دسته قلاویز بسیار به صرفه است و در انتها باعث افزایش بهره وری می‌شود.
  4. اندازه گیری و کنترل ابعاد: به کارگیری دسته، نیازمند این است که شما ابعاد و اندازه‌ها را برای تراشکاری مشخص کنید. بنابراین می‌توان گفت که یکی از مهمترین کاربردهای این قطعه، این است که به شما در کنترل ابعاد برای انتخاب قطعات مناسب کمک می‌کند.

محصول پیشنهادی: قلاویز ماشینی

جنس دسته قلاویز از چه موادی است؟

جنس دسته قلاویز از چه موادی است؟

یکی از مهمترین مواردی که بایستی در طول پروسه خرید دسته قلاویز بررسی شود، جنس آن است‌. این محصول به طور معمول از مواد فلزی متنوع ساخته می‌شود. نوع موادی که در طول پروسه تولید دسته قلاویز استفاده می‌شوند، می‌تواند تعیین کننده کاربردهای محصول باشد. دسته قلاویز از مواد مختلفی همچون فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ و آلیاژ‌های فولادی تولید می‌شود. انتخاب جنس دسته قلاویز با توجه به شرایط محیطی بسیار حائز اهمیت است. این شرایط شامل میزان فشار، دما و میزان انرژی مکانیکی است که بایستی به ابزار وارد شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی مواد بپردازیم که از آن در طول پروسه تولید دسته قلاویز استفاده می‌شود.

  • فولاد کربنی: دسته قلاویز از فولاد کربنی مرغوب ساخته می‌شود. فولاد کربنی دارای مقاومت و استحکام مناسبی است. بنابراین به طور معمول از آن در طول پروسه تولید انواع لوازم تراشکاری استفاده می‌شود.
  • فولاد ضد زنگ: یکی از موادی که در طول پروسه تولید دسته از آن استفاده می‌شود، فولاد ضد زنگ است. که این محصول مقاومت قابل توجهی در برابر رطوبت، انواع اسیدها و مواد شیمیایی دارا است. به همین خاطر است که به عنوان یک ماده قابل اطمینان در طول پروسه تولید لوازم تراشکاری استفاده می‌شود. برخی از نمونه‌های آن شامل ASTM A182 F304 و ASTM A182 F316 می‌شود.
  • آلیاژ‌های فولادی: از آلیاژ‌های فولادی نیز برای تولید این محصول استفاده می‌شود. این ماده دارای خواص مکانیکی قابل توجهی است و مقاومت بالایی را در برابر فشار و حرارت دارا است. به همین خاطر است که استفاده از آن در طول پروسه تولید انواع لوازم تراشکاری بسیار رایج است.برخی از ابزار تراشکاری از سرامیک تولید می‌شوند. گاهاً در طول پروسه تولید ابزار دسته حدیده نیز از سرامیک استفاده می‌شود. سرامیک‌ها به طور معمول از مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت و خوردگی برخوردار هستند. بنابراین استفاده از آن در طول پروسه تولید ابزار تراشکاری می‌تواند باعث بهبود کیفیت این محصولات شود.

محصول پیشنهادی: قلاویز دستی

مزایای به کارگیری

استفاده از دسته برای کاربران دارای مزایای بسیار زیادی است. برخی از مزایای به کارگیری اصولی این محصول در طول فرایندهای تراشکاری، اتصال ایمن قطعات است. لازم به ذکر است که استفاده از این محصول در طول فرایندهای تراشکاری می‌تواند باعث بهبود سرعت و بالا رفتن دقت شما شود. بنابراین شما تجربه بهتری را در طول مراحل تراشکاری کسب خواهید کرد. کنترل و انتقال قدرت به صورت استاندارد می‌تواند یکدیگر از مهمترین مزایای استفاده از این محصول در هنگام تراشکاری باشد. این محصول در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می‌شود. به همین خاطر است که دارای نمونه‌های متنوعی است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، مناسب‌ترین نمونه آن را برای استفاده در فعالیت‌های تراشکاری خریداری کنید.

سایزهای متنوع 

بررسی سایزهای متنوع این تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که خریداری این محصول وابسته به انتخاب صحیح و اصولی آن است. مطمئن شوید که سایز درستی را از آن انتخاب می‌کنید تا بتوانید در طول فرایندهای تراشکاری با اطمینان کافی از آن استفاده کنید. در ادامه سایزهای دسته آمده است.

0 M1 – M8 2 – 4 mm 125 mm 80 g
1 M1 – M10 2 – 5 mm 180 mm 120 g
1-1/2 M1 – M12 2 – 6 mm 180 mm 120 g
2 M4 – M12 3 – 7 mm 280 mm 330 g
3 M5 – M20 5 – 11 mm 375 mm 700 g
4 M9 – M27 6 – 15 mm 500 mm 1050 g
5 M13 – M32 7 – 18 mm 750 mm 2000 g
6 M18 – M42 10 – 24 mm 1000 mm 3500 g
7 M25 – M52 15 – 38 mm 1250 mm 4300 g

تدبیر پاسارگاد نوآور

فرآیند قلاویزکاری

شما بایستی در طول فرایند قلاویزکاری، از برخی موارد پیروی کنید. تا بتوانید بهترین نتیجه را از مراحل تراشکاری کسب کنید. در ادامه معرفی نکاتی می‌پردازیم که به شما در طول مراحل قلاویزکاری کمک‌های شایانی می‌کند.

  1. اولین نکته این است که همواره در طول مراحل تراشکاری، جهت چرخش قلاویز را بررسی کنید. در نظر بگیرید که جهت چرخش نباید تنها در یک طرف باشد. چرا که باعث جمع شدن براده و یا شکستن قلاویز می‌شود.
  2. نکته بعدی این است که بایستی نیرویی استاندارد را به ابزار وارد کنید. در صورتی که نیروی وارده بیش از حد تحمل ابزار باشد، ممکن است در طول فرایند تراشکاری دچار شکستگی شود. پس اطمینان حاصل کنید که نیرویی مطابق تحمل ابزار را به آن وارد می‌کنید.
  3. لازم به ذکر است که استفاده از روغن‌های روان کننده می‌تواند به بهبود فرایند تراشکاری کمک کند. شما می‌توانید با استفاده از روان کننده‌ها مانند نفت و روغن بر روی سطوح فولادی و آلومینیومی، نتیجه مطلوب‌تری را کسب کنید.

خرید دسته قلاویز از تدبیر پاسارگاد نوآور

مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور به عنوان یکی از معتبرترین تامین کنندگان لوازم تراشکاری شناخته می‌شود. این مجموعه همواره بالاترین حد کیفیت را با اقتصادی در این قیمت‌ها به بازار عرضه می‌کند. شما عزیزان می‌توانید ابزار تراشکاری مورد نظر خود را از مجموعه تدبیر پاسارگاد نوآور از برندهای شناخته شده داخلی و خارجی خریداری کنید. امکان خرید حضوری و آنلاین از این مجموعه فراهم شده است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، محصول مورد نظر را با روش‌های متنوع خریداری کنید.

تماس با ما

تلفن ۱: ۶۶۷۶۵۹۲۴-۰۲۱
تلفن ۲: ۶۶۷۶۵۷۰۷-۰۲۱

پست الکترونیکی: tadbir.pasargad@gmail.com

اینستاگرام: tadbirpasaegad.n.co@

 

آدرس ما : تهران- خیابان امام خمینی- نرسیده به میدان حسن آباد- روبروی بیمارستان سینا- پاساژ رشید ۳- طبقه دوم- پلاک۱