استفاده از تجهیزات ایمنی کارگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع باعث شده است کارفرمایان برای حفظ ایمنی پرسنل خود و جلوگیری از بروز حادثه و عواقب بعد از آن، آن ها را به استفاده از تجهیزات ایمنی ترغیب کنند. یکی از بهترین راه های ترغیب پرسنل به استفاده از تجهیزات ایمنی به خصوص دستکش ایمنی در اختیار قرار دادن آن است. سازمان ها به صورت مسمتر دستکش ایمنی خریداری می کنند. از این رو قیمت این محصول برای آن ها بسیار اهمیت دارد. بدیهی است تمایل دارند محصول با کیفیتی نیز بخرند. در تدبیر پاسارگاد نوآور با شناخت دقیقی که از نیاز های شما داریم؛ اقدام به عرضه انواع دستکش ایمنی با کیفیت جهانی و قیمت مناسب کرده ایم. دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی، یکی از انواع دستکش ایمنی است؛ که در ادامه به معرفی و بررسی آن می پردازیم. برای خرید این محصول می توانید با ما تماس بگیرید.

اهمیت استفاده از دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی

 اهمیت استفاده از دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی بر کسی پوشیده نیست؛ اما در این بخش به مهم ترین آن ها می پردازیم. اگر بدون تجهیزات مناسب با مواد شیمیایی و یا عناصر بالقوه خطر ناک کار می کنید؛ می تواند یک کار نگران کننده باشد. آسیبی که مواد شیمیایی می تواند به دست وارد کند غیر قابل جبران است. داشتن دستکش های ایمنی از شما در برابر مواد شیمیایی محافظت می کند. و می تواند از وقوع حوادث جلو گیری کند. شما قادر خواهید بود که با عنصر شیمیایی کار کنید؛ و هرگز نگران این نباشید؛ که مواد شیمیایی با دستانتان تماس پیدا کند. حداقل اتفاقی که می تواند برای شما رخ دهد سوختگی دست است. اگر چه شستن دست‌ ها ممکن است یک فعالیت عادی برای تمیز کردن دست ها در طول یک روز کاری باشد.

اما برخی از مواد شیمیایی و عناصر خطرناک را نمی‌ توان به تنهایی با آب و صابون شست و به محلول‌ ها و فرآیند های تمیز کننده خاصی نیاز دارد. پوشیدن دستکش ایمنی کار با مواد شیمیایی به شما این امکان را می دهد؛ که عناصر خطرناک شیمیایی را خارج از مناطق تعیین شده حمل نکنید. استفاده از دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی بسیار با اهمیت است؛ چرا که می تواند از این دست حوادث جلو گیری کند.  دستکش های محافظ مواد شیمیایی همچنین از آلودگی متقابل سایر وسایل در محل کار شما جلوگیری می کنند.

مطلب پیشنهادی: مرکز خرید دستکش کار

خرید دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی

خرید دستکش مخصوص کار با مواد شیمیایی از فروشگاه تدبیر پاسارگاد نوآور امگان پذیر است. اگر شما به دنبال تهیه دستکش‌ های کاری با بهترین قیمت و کیفیت عالی هستید؛ می توانید با شماره های ما تماس بگیرید. تضمین بهترین کیفیت در کنار بهترین قیمت را فقط از ما می توانید دریافت کنید. با فروشگاه تدبیر پاسارگاد نوآور همراه شوید و از فرصتی فوق ‌العاده برای خرید دستکش به صورت عمده بهره مند شوید.  ما مرکز خرید دستکش کار هستیم. فروشگاهی معتبر که سال ها به صورت تخصصی در زمینه عرضه محصولات ایمنی فعالیت داریم.  فروشگاه ما، ما تنها بهترین و معتبرترین برند ها را ارائه می ‌دهیم؛ تا شما بتوانید از محصولات با کیفیت عالی بهره‌ برده و از محافظت دست ‌های خود لذت ببرید. یکی از موارد مهم در حفظ ایمنی استفاده از تجهیزات ایمنی استاندارد است؛ چیزی که فقط مرکز خرید دستکش کار می تواند آن را عملی کند.

اگر به دنبال دستکش‌ های کاری با کیفیت و متنوع هستید، ما می‌ توانیم به شما کمک کنیم. و با ارائه بهترین محصولات در حفظ سلامت پرسنل شما گامی مهم برداریم. در مرکز خرید ما، می ‌توانید انواع و اقسام دستکش ‌های کاری را پیدا کنید. ما دستکش‌ هایی با کیفیت ارائه می دهیم که توسط بهترین تولید کننده ها تولید شده است. صرف نظر از اینکه در چه صنعتی کار می کنید، وقتی نوبت به محافظت از دستانتان می رسد، باید بدانید که چرا دستکش های ایمنی حداکثر مزایا را در اختیار شما قرار می دهند.

مطلب پیشنهادی: دستکش نیتریل

ویژگی های دستکش ضد مواد شیمیایی

دستکش ضد مواد شیمیایی از دستان شما در برابر جذب مواد شیمیایی، سوختگی های شیمیایی، سوختگی های حرارتی، پارگی ها و قرار گرفتن در معرض مایعات برودتی محافظت می کند. هنگام کار با مواد شیمیایی با سمیت حاد بالا، کار با مواد خورنده در غلظت های بالا، کار با مواد شیمیایی برای مدت زمان طولانی یا غوطه ور کردن تمام یا بخشی از دست در یک ماده شیمیایی، مواد دستکش مناسب باید بر اساس سازگاری شیمیایی انتخاب شود. وظیفه اصلی پوست محافظت از بدن ما در برابر قرار گرفتن در معرض اجزای بالقوه مضر محیط خارجی است. خطر بسته به ماده شیمیایی، غلظت آن و زمان تماس در میان سایر عوامل ایمنی متفاوت است. تعداد انتخاب های دستکش ایمنی کار با مواد شیمیایی بسیار زیاد است. تولیدکنندگان تاکید می‌کنند که آزمایش‌های نفوذ و تخریب تحت شرایط آزمایش آزمایشگاهی انجام می‌شود که می‌تواند به طور قابل‌توجهی با شرایط واقعی در محیط کار متفاوت باشد.

از آنجایی که مواد مختلف دستکش، در برابر مواد شیمیایی مختلف مقاومت می کنند، هیچ دستکشی برای همه قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مناسب نیست. بالاترین مقاومت را در برابر نفوذ بیشتر گازها و بخار آب دارد (به عنوان مثال، گاز کلر یا سیانید هیدروژن). به خصوص برای استفاده با استرها و کتون ها مناسب است. معمولا دستکش ضد اسید ضخیم و زمخت است. در بسیاری موارد یک لایه ساپورت داخلی از جنس پنبه نیز دارند که دستان کاربر را حمایت می کند. در مقابل دستکش ضد حلال یا دستکش نیتریل ، نازکست و لایه ساپورت داخلی نیز ندارد. و معمولا دو تیپ دستکش ضد اسید ساق کوتاه و ساق بلند دارند.

مطلب پیشنهادی: دستکش ضد مواد نفتی ساق بلند

مزیت های دستکش ضد مواد شیمیایی

این دستکش ها برای کار با مواد شوینده، مواد اسیدی، حلال ها و اغلب مواد شیمیایی مناسب است. و توصیه می شود که به هیچ عنوان بدون دستکش مناسب مستقیما به این مواد دست نزنید. دستکش های موجود در بازار در سایز تا مچ تا آرنج و تا کتف هستند. کاربر باید بنا به محیط و شرایط کاری خود دستکش با اندازه مناسب تهیه کند دستکش های ضد حلال و ضد مواد شیمیایی عموما ضد نفوذ در برابر مایعات هستند. و بخاطر داشتن همین ویژگی می توان از آن ها برای کار در کارخانجات و کارگاه ها استفاده نمود در کارخانجات بتن و سیمان ، برای تفکیک زباله و یا کار با مواد شوینده… برندهای ماپا، اکتی فرش، هانگری و … از برندهای معروف این دستکش هستند. دستکش ضد اسید یا مقاوم به مواد شیمیایی به دو دسته کلی دستکش ضد اسید و دستکش ضد حلال تقسیم می شود.

نوع ماده شیمیایی را در نظر بگیرید. اسیدها، مواد سوزاننده، حلال ها و روغن ها به سطوح متفاوتی از مقاومت نیاز دارند. رتبه تخریب یعنی تغییر در خواص فیزیکی دستکش مقاوم به مواد شیمیایی که در اثر تماس با یک ماده شیمیایی حاصل می شود. رتبه بندی تخریب،شاخص توان تحمل یک دستکش در هنگام قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی میباشد. تخریب معمولاً به صورت سخت شدن، سفت شدن، تورم، جمع شدن یا ترک خوردن دستکش، خود را نشان میدهد. دستکش مقاوم به مواد شیمیایی ای که میزان نفوذ آن طولانی تر است، به نسبت قیمت بالاتری دارد.

مطلب پیشنهادی: دستکش ضد حلال نیتریلی

 

دستکش ضد اسید دستکشی است که به دلیل داشتن روکش pvc مقاوم در برابر مواد اسیدی، مواد قلیایی، مواد شیمیایی و مواد بیولوژیکی می باشد. معمولا آستر داخلی دستکش از پنبه نرم (کتان) است. در تولید این دستکش ها نکات استانداردی در به حداقل رساندن خستگی و حفظ آسایش دست برای استفاده های طولانی مدت رعایت گردیده است. مقاومت اسیدی دستکش ضد اسید، به ویژه، آنها را از بسیاری جهات مهم نسبت به سایر انواع دستکش برتری می دهد. دستکش ضد اسید یک دستکش لاستیکی مصنوعی است که فاقد لاتکس است و برای محافظت در برابر طیف وسیعی از مواد خطرناک طراحی شده است. خارج از آزمایشگاه از دستکش استفاده نکنید. از چرخ دستی ها یا حامل ها برای انتقال مواد تحقیقاتی از آزمایشگاه به سایر مناطق کاری استفاده کنید. قبل از برداشتن آنها، قسمت بیرونی دستکش را بشویید. دستورالعمل های سازنده دستکش ایمنی را برای شستشو و مراقبت از دستکش های کار با مواد شیمیایی قابل استفاده مجدد مطالعه کنید.

نوع ماده شیمیایی را در نظر بگیرید. اسیدها، مواد سوزاننده، حلال ها و روغن ها نیازهای متفاوتی برای انتخاب دستکش محافظ را دارند. اگر احتمال سوراخ شدن، بریدگی، گیر کردن یا پارگی وجود داشته باشد، باید مقاومت سایشی و بریدگی را در نظر گرفت. برای انتخاب یک دستکش شیمیایی مناسب برای کارکنان، هیچ چیز بهتر از بازخورد نظرات کارمندان نیست، به خصوص زمانی که ارزیابی خطر انجام شده است. به عنوان مثال، یک فرد ممکن است در طول کارهای روزانه خود با مواد شیمیایی تماس نداشته باشد، اما ممکن است یک یا دو بار در هفته با مواد شیمیایی کار کند.