وبلاگ

گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

گوشی صداگیر ایرماف چیست

در جهان امروز که زندگی مردم بسیار شلوغ و پر از سر و صدا شده است. و صدا ها از هر جهت به گوش ما حجوم می آورند. تجربه سکوت و آرامش امری تقریبا نشدنی می باشد. فرقی نمی کند در خانه باشید یا در خیابان. در سر کار خود باشید و یا در حال پیاده روی در پارک. صدا ها همه جا هستند و خود را به گوش ما می رسانند. باید بگوییم همه صدا ها بد نیست مثلا صدای شور و اشتیاق بچه ها موقع بازی کردن اصلا بد نیست. و یا صدای پرنده ها و جریان آب و یا عبور باد از شاخ و برگ درختان اصلا بد نیست. و حتی بسیار خوب و دلچسب است. اما این همه صدا نیست. ما امروز قصد داریم در مورد محصول صداگیر صحبت کنیم و در مورد گوشی صداگیر ایرماف چیست بپردازیم.

گوشی صداگیر ایرماف

انواع گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

قبل ازاینکه به این موضوع بپردازیم که گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ می خواهیم انواع دیگر گوشی های صداگیر را بررسی کنیم. تا شما با انواع دیگر گوشی های صداگیر نیز آشنا شوید. باید بگوییم به طور کلی گوشی های صداگیر و حفاظت شخصی به چهار دسته تقسیم می شوند. که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. این ویژگی ها باعث ایجاد مزایا و معیبی در هر کدام از این گوشی های صداگیر شده است. که این امر هر کدام را برای مکان هایی و موارد استفاده خاص مناسب و یا نا مناسب کرده است. همان طورکه پیش از این نیز اشاره کردیم گوشی های حفاظت شخصی 4 نوع می باشند. در ادامه به معرفی این موارد خواهیم پرداخت وآن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. و همچنین مزایا ومعایب هر کدام را بیان می کنیم و موارد استفاده ذکر می کنیم.

نوع اول گوشی صداگیر ایرپلاگ است. این نوع از گوشی صداگیر داخل گوش قرار می گیرد. از این رو به آن گوشی صداگیر تو گوشی نیز گفته می شود. نوع دیگر گوشی صداگیر که خدمت شما معرفی می کنیم نیمه ایرپلاگ است. این نوعگوشی به طور کامل داخل گوشقرار نمی گیرد. به بیان دیگر کمی از آن بیرون از گوش قرار دارد. نوع سوم گوش های صداگیر ایرماف است. این نوع از گوشی روی گوش انسان قرار می گیرد. نوع آخر و چهارم نیز رو کلاهی است. این نوع گوشی مخصوص کلاه ایمنی می باشد.

گوشی ایرماف

ویژگی های گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

بعد از معرفی انواع گوشی صداگیر در این بخش از مقاله قصد داریم بررسی کنیم که گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ این نوع گوشی تفاوت های عمده ای با انواع دیگر دارد. اما به همان هدف که محدود کردن صدا های اضافه و بلند محیط مورد استفاده قرار می گیرد. بررسی این که گوشی صداگیر ایرماف چیست را با بیان ویژگی ظاهری آن آغاز می کنیم. در این باره باید بگوییم که این گوشی های ایمنی بسیار شبیه هدفون می باشند. یعنی مانند هدفون هایی که برای گوش کردن موسیقی به کار می روند مورد استفاده قرار می گیرند. گوشی صداگیر ایرماف به طور کامل گوش را از بیرون می پوشانند. شاید بپرسید تاثیر گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ به واقع هرنوع از گوشی های صداگیر قابلیت آن را دارند که میزانی صدا را محدود کنند. این که گوشی های صداگیر میزان صدا را به صفر نمی رسانند.

یک جنبه ایمنی محصوب می شود. چرا که فرد در زمان استفاده از گوشی های صداگیر متوجه صدای اخطار و مخاطرات شود. اما در باره میزان دفع صدا توسط صداگیر ایرماف باید بگوییم که. به طور متوسط حدود 15 تا 30 دسی بل از شدت صدا می‌ کاهند. البته این موضوع به کیفیت آن نیز بر می گردد و از همه انواع گوشی ایرماف نباید چنین انتظاری داشته باشید. نکته بسیار مهم دیگر این است که در صورتی که مشخصه فنی کنترل صدای آن اعلام نشده باشد. همین طور اگر به تایید مراجع رسمی نرسیده باشد، ارزش حفاظتی ندارد.

استفاده از رو گوشی در هنگام کار

مزایای گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

بعد از بیان ویژگی های صداگیر ایرماف در این بخش قصد داریم بررسی کنیم که. مزایای گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ مورد اول این است که استفاده از ایرماف در هوای سرد، باعث گرم نگه داشتن گوش ها می‌ شود. این مورد شاید پیش پا افتاده به نظر برسد. اما اهمیت آن در زمان کار در هوای سر خود را نشان می دهد. مورد دیگر و مزیت دیگر آن موردی بسیار جالب است؛ که بعد از بیان آن توضیحات مربوط به آن را ارائه می دهیم. این مزیت این است که قابلیت کاهش صدای آن برای همه مصرف کننده ها تقریباً یکسان است. در توضیح این مزیت باید بگوییم که مجرا و اندازه گوش افراد با هم متفاوت است. از این گوشی های صداگیری که داخل گوش قرار می گیرد. از این رو این دسته از گوشی های صداگیر نمی توانند تاثیر ثابت و مشابهی را ارائه دهند.

اما گوشی ایرماف قابل استفاده برای افراد با سایز و شکل مجرای گوش متفاوت است. چرا روی گوش قرار می گیرد و کارایی آن ارتباطی با اندازه گوش و مجرای گوش ندارد. مزیت دیگر ایرماف به مسائل پزشکی و بهداشتی مربوط می شود. باید استفاده از این نوع صداگیر اگر فرد به هر دلیلی دچار ترشح مایع از گوش خود باشد. همچنان می توانند ازگوشی صداگیراستفاده کنند. وازطرف دیگراستفاده از آن باعث تشیدید این مشکل نمی شود. مزیت دیگر این است که اگر فردی که دچار پارگی پرده صماخ باشد. به راحتی می تواند از گوشی ایرماف استفاده کند.

صداگیر گوش

کاربرد گوشی های ایمنی

در این بخش می خواهیم فارغ ازاین که گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ کاربرد گوشی های ایمنی را مورد بررسی قراردهیم. باید بگوییم گوشی صداگیر و انواع آن می توان در صنایع و امور مختلف استفاده کرد. که با توجه به کاربردی که از آن ها انتظار می رود مورد استفاده قرار می گیرد. رایج ترین استفاده کاربردی از آن ها را می ‌توان به مکان های شلوغ و پر سر صدا اشاره کرد. مکان هایی مانند کارگاه های صنعتی  که فرایند تولید باعث ایجاد صدا های زیاد می شود. همچنین در کارگاه های ساختمانی نیز از گوشی های صداگیر استفاده می شود. به خصوص در زمان استفاده از ابزار های برش مانند زمان سنگ کاری. کاربرد دیگر گوشی های صداگیر در فرودگاه است. چرا که صدای برخواستن و به زمین نشستن هواپیما بسیار زیاد است. که می تواند به گوش ها آسیب های بسیار شدیدی برساند.

موارد استفاده دیگر گوشی های صداگیر مراکز نظامی است. به طور مثال در میدان های تیر بسیار از گوشی های صداگیر استفاده می شود. معادن نیز مکان هایی است که از گوشی صداگیر بسیار استفاده می شود. همچنین در جبهه های نبرد نیز استفاده از گوشی های صداگیر بسیار متداول است. به خصوص دراستفاده از تصلیحات نیمه سنگین این مورد نمود بیشتری دارد. افزون به مواردی که گفته شد در صنعت ساخت خودرو، صنایع ساخت فلز و چوب نیز از گوشی استفاده می شود. به طور کلی استفاده از گوشی صداگیر در همه جا امکان پذیر است.

صداگیر ایرماف گوش چیست

مقایسه ایرماف و ایرپلاگ

در این بخش می خواهیم برسی کنیم مزیت ها و معیب گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ و آن را در مقام مقایسه با  گوشی ایرپلاگ قرار بدهیم. مورد اول را می توان مزیت گوشی ایرماف قلمداد شود. این نوع از گوشی صداگیر به دلیل این كه با قسمت های داخل گوش تماس ندارد. مشكلات بهداشتی کمتری دارد و باعث عفونت در گوش نمی شود. این مزیت بسیار مهم است و به سادگی نمی توان از آن چشم پوشی کرد. چرا بهداشت کار مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه در محیط های کار استفاده از گوشی های مشترک رایج است. هر چند این اتفاق نباید رخ دهد. اما در صورتی که چاره ای جز این کار نباشد گوشی های ایرماف گزینه های بهتری هستند. چرا که استفاده مشترک از ایرپلاگ بین افراد بسیار خطر ناک است. چرا که امكان انتقال عفونت های میكروبی و قارچی است.

اما در مورد گوشی ایرماف این گوشی این طور نیست. گوشی ایرپلاگ امكان انتقال آلوده کننده های محیطی را به داخل گوش شخص استفاده کننده زیاد می کند. چرا که داخل گوش قرار می گیرند و محافظتی از سطح گوش نمی کنند. از طرف دیگرعموماً باعث خارش می شود که بسیار آزار دهنده هم هستند. اما گوشی ایرپلاگ دارای مزایی به نسبت ایرماف است. اما معایب گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ باید بگوییم ایرپلاگ سبك تر از ایرماف است. مهم ترین مزیت آن هم یه قیمت گوشی ایرپلاگ بر می گردد. چرا که بسیار ارزان تر از گوشی ایرماف است.

ایرماف چیست

معایب گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم بررسی کنیم که معایب گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ چرا که این گوشی با تمام مزایایی که دارد دارای معایبی هم است. از این دانستن این معایب به شما در انتخاب گوشی صداگیر مناسب شما کمک بزرگی خواهد بود. لذا بر آن شدیم که بخشی از مقاله را به این موضوع اختصاص دهیم که معایب گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ به عنوان اولین مورد باید بگوییم این نوع از گوشی صداگیر در محیط گرم می تواند. موجب تعریق گوش شده و آزار دهنده باشد. هر چند در هوای سرد همین مورد به مزیت آن تبدیل می شود. مورد دیگر به ابعاد گوشی صداگیر ایرماف بر می گردد. و آن این است که نگهداری و حمل آن سخت تر است. عیب دیگر گوشی صداگیر ایرماف این است که قیمت بالایی دارد. برای این قیمت توجیهاتی در نظر گرفته شده است.

همچنین عیب دیگر گوشی ایرماف این است که با استفاده از آن قدرت فرد در چرخش سر کمتر خواهد شد. چرا که ابعاد آن کمی بزرگ است و این مشکل را ایجاد می کند. همچنین باید بگوییم گوشی ایرماف برای افرادی که از عینک استفاده می کنند مشکل ساز است. چرا نمی شود به طور همزمان از عینک و گوشی صداگیر ایرماف استفاده کرد. این معایب باعث می شود که افرادی انواع دیگر گوشی صداگیر را به گوشی صداگیر ایرماف ترجیه دهد. شما می توانید هر کدام از انواع گوشی صداگیر که مناسب است را خریداری کنید.

رو گوشی چیست

شیوه نگهداری از گوشی صداگیر ایرماف چیست؟

در این بخش از مقاله قصد داریم به موضوع مهم نگهداری از گوشی های صداگیر بپردازیم. اولین مورد این است که طبق دستورات سازنده گوشی عمل کنید. یعنی طبق راهنمای ذکر شده در دفترچه راهنما گوشی صداگیر را مورد استفاده قرار دهید. چنانچه گوشی صداگیری که خریداری کرده اید فاقد دفتر چه راهنما بود. می توانید به سایت سازنده مراجعه کنید و این مطالب را مطالعه کنید. مورد دیگر در خصوص نگهداری از گوشی صداگیر ایرماف این است که؛ به طور منظم میزان فرسودگی گوشی محفاظ خود را چک نمایید. این توصیه برای آن است که اگر بالشتک های گوشی انعطاف پذیری خود را از دست دادند. آن ها را تعویض نمایید. با تعویض این بالشتک ها می توانید کارایی آن را بازیابی کنید. توصیه دیگر ما در پاسخ به این سوال که شیوه نگهداری از گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ این است که اگر هد بند کشیده می‌ شوند.

این موضوع به طوری است که بالشتک های گوشی روی گوش ها به درستی قرار نمی ‌گیرند. در این شرایط بهتر است که گوشی را عوض نمایید. همچنین مورد مهم دیگر تمیز کرئدن گوشی ایرماف است. به این منظور و برای تمیز کردن گوشی ایرماف بهتر است به دستور العملی که بیان می شود. توجه کنید و طبق آن عمل کنید. برای تمیز کردن بهتر اجزای ایرماف بهتر است که آن ها را از هم جدا نمایید. سپس ایرماف ها را با آب گرم و مواد شوینده ضعیف بشویید. مراقب باشید مواد کاهش دهنده صدای داخل بالشتک گوشی خیس نشود.

محافظ گوش

جمع بندی

گوشی ایرماف یکی از بهترین نوع گوشی صداگیر است که می توانید از آن استفاده کنید. این نوع از گوشی دارای مزایا و معایبی است که به آن ها پرداختیم. در این مقاله به این موضوع پرداختیم که گوشی صداگیر ایرماف چیست؟ همچنین راهنمای کاملی برای شیوه استفاده از آن ارائه دایم.

 

محافظ روی گوش چیست

به این صفحه امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.